Asucon 08 – wspominki

Asucon 08 – wspominki

Edycja, która odeszła w zapomnienie.

Ósmy rozdział naszej historii nie jest szeroko opisany w naszych archiwach, a nawet przedwiecznym trudno sięgnąć pamięcią do tego konkretnego epizodu. Ciężko było sprostać osiągnięciom poprzedniej edycji, a tworzące się podziały w szeroko pojętym fandomie, nie pomagały w przygotowywaniu kolejnej części festiwalu. Zmiany, które zaszły w niedalekim czasie od wydarzenia skierowały fandom na zupełnie nowe tory. Konwentowa nagroda Askar w roku 2003 została przyznana wydawnictwu Egmont Polska, które do roku 2013 wydawało w Polsce takie mangi jak Inu-Yasha oraz Ranma 1/2.

Akredytacja!

Akredytacja!

Niniejszym rozpoczynamy sprzedaż akredytacji na Jubileuszową edycję Festiwalu Kultury Japońskiej Asucon!
Bilety możecie zdobyć klikając w poniższy odnośnik:
https://asucon.pl/akredytacja/

Do końca czerwca macie niepowtarzalną okazję zdobyć bilet na naszą imprezę za 40 złotych, ale dla spragnionych pamiątek oraz komfortu przygotowaliśmy ofertę specjalną! W ramach wyjątkowej akredytacji VIP dostępnej do zdobycia za 70 złotych otrzymacie m.in. możliwość noclegu na terenie konwentu już od piątku w wyjątkowym sleeproomie przeznaczonym wyłącznie dla VIPów, a także przeróżne limitowane gadżety, które już po zakończeniu wydarzenia będą przypominać o miło spędzonych chwilach!

Do zobaczenia na Asuconie!

Inferis na Asuconie – będzie gorąco!

Inferis na Asuconie – będzie gorąco!

🔥 Teatr Ognia zagości na Asuconie!

Jeżeli jesteście zafascynowani ogniem oraz wysokimi umiejętnościami artystycznymi, ta atrakcja wpisuje się idealnie w wasze oczekiwania! Inferis Teatr Ognia to zespół fireshow igrający z płomieniami od 2011 roku. Ich specjalnością są widowiskowe pokazy tańca z ogniem, w klimatach rockowych i słowiańskich. Występowali w przeróżnych teledyskach, brali również udział w show Mam Talent, zaś podczas Asuconu rozgrzeją Was ostrym brzmieniem oraz mnóstwem ognistej energii!

Obserwujcie nasz profil na Facebooku oraz dołączajcie do wydarzenia na Facebooku, ponieważ to nie ostatnia informacja związana z występem naszych ognistych przyjaciół.

Współpraca medialna

Współpraca medialna

Podpisano cyrografy.

Poznajcie pozostałe ekipy, z którymi do dnia Wielkiego Jubileuszu będziemy przekazywać informacje związane z tegoroczną edycją Festiwalu Kultury Japońskiej Asucon. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie oraz aktywność w poprzednich latach :: Informator Konwentowy, gintama.pl, Radio Anime24 oraz Radio AOI

Nie zapomnijcie dołączyć do wydarzenia na Facebooku oraz udostępnić je swoim znajomym!
https://www.facebook.com/events/405419633350158/

Asucon 07 – wspominki

Asucon 07 – wspominki

Siódmej edycji org odpoczywał…

Pomimo wprowadzonej obligatoryjnej przedsprzedaży, konwent odwiedziło ponad 500 osób, co w tamtych czasach na wydarzeniach poświęconych kulturze japońskiej było nie lada osiągnięciem. Zabieg ograniczenia sprzedaży miał jednak związek z przepełnieniem lokalizacji w katowickich Szopienicach już podczas szóstej edycji. Pisząc o chlubnej historii Asuconu, przy okazji ostatniej edycji zapomnieliśmy o bardzo istotnym elemencie tej imprezy w latach 2001-2005 – Askarach, pozwólcie że dzisiejszy wpis w całości niemalże poświęcimy tej oto nagrodzie.

Askary przyznawane były w formie specjalnego wyróżnienia dla osób, organizacji lub przedsiębiorstw, które w tamtych latach dzięki swojej aktywności wywierały znaczący wpływ na zainteresowanie kulturą oraz sztuką japońską. W roku 2001 pierwszą w historii nagrodę otrzymał Paweł “Jedi” Musiałowski. Rok później podczas edycji siódmej nagroda trafiła w ręce Ken’ichiro Watanukiego z Waneko za wkład w popularyzację mangi w Polsce.

Asucon 06 – wspominki

Asucon 06 – wspominki

Edycja szósta, październik 2001 roku, do Katowic wracają dziwnie zachowujące się osobniki mówiące w specyficznym azjatyckim języku, by przez dwa dni wspólnie rozprawiać o nowych mongolskich kolorowankach. Nie mniej, nie więcej, szósta edycja nie wydaje się być zbyt wyjątkowa względem poprzednich, lecz zwiastowała to co miało nadejść już w kolejnym roku. Zapoznając się z treścią przeróżnych recenzji szóstej edycji, w poszukiwaniu ciekawostek do cotygodniowego wpisu, natrafiliśmy na dosyć interesującą wzmiankę o tzw. “deliberacji (…) o polskim fandomie”

No właśnie, *fandom* jest przedmiotem naszych dzisiejszych Asuconowych rozważań.
:: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście o tym środowisku?
:: Jak zaczęła się wasza historia z nim związana?
:: Jak wpłynęła na Was obecność w tej nietuzinkowej grupie?

Asucon 05 – wspominki

Asucon 05 – wspominki

To wszystko przez wampiry. Pierwsza edycja w XXI wieku odbyła się na samym początku marca i z racji korelacji terminu została spowita czernią oraz mgłą – warunkami przyjaznymi wampirom. Na konwencie nie zabrakło atrakcji znanych z poprzednich edycji – widowisko cosplayowe, rywalizacje w sali konsolowej, interesujące dyskusje w sali panelowej oraz wypełnione po brzegi sale kinowe oraz telewizyjne, gdzie na oglądających czekały takie tytuły jak Sin, Cowboy Bebop, czy Vampire Princess Miyu TV. Nocą na niezmordowanych uczestników czekał LARP utrzymany w wampirzej konwencji, gdzie każdy chętny mógł wcielić się w jednego z bohaterów mrocznej historii o morderstwie na wampirowi ducha winnej istocie.

Asucon 04 – wspominki

Asucon 04 – wspominki

Nie sugerujcie się logotypem!

Drugie tysiąclecie zamykamy czwartą edycją Asuconu, sięgającej po uczestników z najdalszych krańców Polski, dla których imprezy te były pretekstem, by spędzić wolny czas wspólnie z innymi pasjonatami kultury japońskiej. Szeregi uczestników po raz kolejny zasiliło wydawnictwo Waneko, a uczestnicy mogli stanąć do walki w mrożących krew w żyłach potyczkach konsolowych lub wyzwalając zachwyt konkursie rysunkowym oraz muzycznym. Nie zabrakło również testu wiedzy o anime oraz pełnego wspaniałych występów konkursu cosplay. Odstępujący od rywalizacji mogli poświęcić swój czas na oglądanie filmów “Vision of Escaflowne the movie”, “Spriggan”, “Card Captor Sakura the movie”, “Video Girl Ai” lub posiedzieć na kilku organizowanych panelach. Pojawił się także konkurs karaoke, który na stałe zagościł w programach przeróżnych imprez związanych z kulturą japońską, przyciągając po dziś dzień rzeszę fanów śpiewnej rywalizacji.

Czy zdecydowaliście się kiedyś na wspólne śpiewanie z innymi uczestnikami? Jeśli tak, to czy pamiętacie tytuł pierwszej śpiewanej przez was na konwencie piosenki?

Asucon 03 – wspominki

Asucon 03 – wspominki

Rok milenijny.

Trzecia edycja przyniosła pierwszą w historii zmianę lokalizacji. Od tej pory Festiwal Kultury Japońskiej Asucon był organizowany w filii Miejskiego Domu Kultury w Katowicach Szopienicach. Na uczestników trzeciego spotkania z kulturą japońską czekały po raz kolejny sale projekcyjne oraz prelekcyjne. W szerokim gronie miłośników kultury dalekowschodniej można było zapoznać się m.in. z produkcjami “Serial Experiments Lain”, czy “Hotaru no Haka”. Ponadto, redaktorzy pisma PSX Extreme (PPE.pl), zaangażowani we współtworzenie sali konsolowej, zorganizowali konkursy z takich gier jak “Tekken 3”, “Bust a Move 2”, “Street Fighter EX 2”, gdzie do wygrania były poszczególne wydania pisma, koszulki oraz prenumeraty.