Konwencja_2017

W przyszłości ludzkość doprowadziła do apokalipsy, po której Świat pogrążony został w jałowe i toksyczne pustkowia.
Jednak przedtem organizacja największych uczonych przewidziała co nastąpi i wprowadziło w życie projekt „Utopia”, który ma na celu pomóc ludzkości przetrwać w okresie post apokaliptycznym.

Owym projektem były miasta z zaawansowanym systemem hibernacji, który według założeń ma utrzymywać społeczeństwo w głębokim śnie, dzięki czemu ludzie będą żyć w idyllicznym świecie pełnym fantazji, spokoju i harmonii. Natomiast by zabezpieczyć miasto przed skażonym powietrzem zostaje osłonięte kopułą.

Dość złożony proces hibernacji oraz ekonomia zasobami wymaga ciągłego nadzoru. W tym celu stworzono specjalną sztuczną inteligencję zwaną GSS (Główny System Sterujący). Niestety mimo wysokiego poziomu zaawansowania system wymaga okresowej konserwacji. Dlatego też opracowano program cyklicznego wybudzania odpowiedniej grupy ludzi, która w ciągu 48 godzin dokona niezbędnych napraw. Po czym wrócą do hibernacji.

Cykliczne wybudzenie ma też zapobiec chorobie zaniku mięśniowego – efekt uboczny zbyt długiej hibernacji.

Dodatkowym udogodnieniem dla miasta i społeczeństwa są Sentinele – zautomatyzowane, wysokozaawansowane, humanoidalne jednostki mechaniczne ze zdolnością adaptacyjną do każdych warunków i sytuacji. Ich celem jest ochrona miasta i kopuły w czasie kiedy ludzie śpią. Jako jedyne są uprawnione do wychodzenia na zewnątrz kopuły w przypadku gdyby kopuła wymagałaby naprawy.
Jak do tej pory wszystko działa bez zarzutu, większość społeczeństwa zaakceptowało takie życie jako jedyny sposób na przetrwanie. Niektórzy jednak uważają takie życie za pustą wegetację. Jedynie rutynowe wybudzenie pozwala im poczuć chwilę prawdziwego życia, mimo braku możliwości wyjścia spod kopuły. Pragną zmienić obecny stan, znaleźć nowe rozważanie by nie dopuścić do marazmu, lecz system nie pozwala na wprowadzanie radykalnych zmian, gdyż mogłoby to zaburzyć ekonomię zasobów.

Zbliża się kolejny cykl wybudzenia i od Ciebie zależy czy wypełnisz rutynowe zadanie czy też znajdziesz nowe rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że od Ciebie zależy przetrwanie ludzkiej rasy.