Goście

Lista Gości Asucon XX-Lecie:

Disney Lady
Kate Grobelniak znana w sieci jako Disney Lady to kolorowowłosa dziewczyna, która kieruje się mottem „Disney to nie bajki, Disney to styl życia”. Na jej kanale na YouTube, który prowadzi od 2016 roku, znajdziemy mnóstwo ciekawostek i nowości ze świata Disneya. Uwielbia otaczać się przeróżnymi gadżetami, które co miesiąc prezentuje w Disney Haulach. Od niedawna prowadzi również drugi kanał w serwisie YouTube o nazwie GamingLady.
Inferis Teatr Ognia
Inferis Teatr Ognia to zespół fireshow igrający z płomieniami od 2011 roku. Ich specjalnością są widowiskowe pokazy tańca z ogniem w klimatach rockowych i słowiańskich. Występowali w teledyskach i Mam Talent, zaś podczas Asuconu rozgrzeją Was ostrym brzmieniem i mnóstwem ognistej energii!
Kapitan LLP
Partner w zbrodni przeciwko ludzkości (dla Vanitachi). Rysowniczka i scenarzystka dōjinow (“Akatsukiss”, Axis Mundi Convalia” etc.) oraz komiksów autorskich (“¡viva la fifa!”, “Merimerkki”, “Vice-versum”). Właścicielka Angsta i wydawnictwa Wings&Stars. Wcielenie króla Salomona, które potrafi nalać (i wypić) z pustego. Lubi filmy o kanibalach. Na co dzień pracuje z dziećmi i udaje, że pisze doktorat.
Karolina Tul
Moje imię to Karolina ale każdy zwraca się do mnie Tul. Z wykształcenia jestem fotografem i to moje największe hobby ale wcielanie się w postacie również zawróciło mi w głowie. Na konwentach czasem można mnie rozpoznać jako fotografa w cosplayu. Cosplayem zajmuję się od niedawna ale już mogę pochwalić się kilkoma pracami.
Konrad Palka
Współczesny samuraj, autor serwisu sarariman.pl w całości poświęconego najcenniejszym zdobyczom ducha i kultury Japonii. Potrafi mówić o wszystkim co samuraja tworzyło , w szczególności o jego dobru, pięknie i doskonałości jakim jest miecz japoński, o wartościach BUDO, o sztuce pisania, ogrodach, malarstwie oraz o tym, jak przekładają się te wartości na życie współczesnej Japonii. Konrad to także przedstawiciel świata biznesu, wojownik korporacji wzorujący się na kodeksie Bushido, który podpowiada jak wartości tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni pozwalają osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia.
NanoKarrin
NanoKarrin to polska grupa fandubbingowa istniejąca już przeszło 10 lat. Jej członkowie współpracują, przeważnie przez internet, tworząc polskie tłumaczenia piosenek oraz dubbingi animacji, filmów czy seriali. Spełniają się w przeróżnych rolach: od aktorów głosowych i wokalistów, przez scenarzystów, ilustratorów, dźwiękowców, po reżyserów czy instrumentalistów. Podczas konwentów pokazują kulisy tworzenia dubbingów i zachęcają do udziału w warsztatach.
Paweł Dybała
Od piętnastu lat tłumacz i koordynator pionu tłumaczeniowo-redakcyjnego dla wydawnictwa J.P.F., wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie uczy m.in. jak tłumaczyć mangi. Autor rozlicznych publikacji na temat automatycznego przetwarzania humoru przez sztuczną inteligencję oraz polskich przekładów takich mang jak „Fullmetal Alchemist”, „Bleach”, „One Piece”, “Dragon Ball Super” i wielu, wielu innych. Na Asuconach bywa od edycji zerowej, zaś na późniejszych wraz z obecną małżonką cosplayował Evangeliony.
Rayko
Hej, cześć! Nazywam się Alex, a w środowisku cosplayowym Rayko. Cosplayem zajmuję się od kilku lat, a moim ulubionym jego aspektem są sesje zdjęciowe i zabawa makijażem. Kiedy czasu nie zajmują mi głównie sportowi lub śpiewający chłopcy w jakich się wcielam, robi to moja praca jako instruktor w parku trampolin lub królik z psem.
Talon
Cześć, nazywam się Talon, znany również jako “ten taki w hełmie no” i przyjdzie mi być gościem, oraz jurorem konkursu cosplay na tegorocznym Asuconie! W cosplayu głównie interesują mnie skomplikowane zbroje i broń, a także wystepy sceniczne. Moja przygoda ze strojami zaczęła się w 2015, od tego czasu zdobyłem kilka nagród i parę razy udało mi się wystąpić jako reprezentant w konkursach międzynarodowych, takich jak Eurocosplay, International Cosplay League i Clara’s Cow Cosplay Cup.
Vanitachi
Lewa ręka ciemności (dla LLP). Współautorka dōjinow ,,Akatsukiss”, ,,Axis Mundi Convalia” etc. oraz „Vice-versum”, superbohaterskiego komiksu o resocjalizacji superzłodupców. Ma też w dorobku trzytomową mangę „Acarya” (Studio JG) oraz internetowy komiks „AN[i]A” o walce z zaburzeniami odżywiania. Pisze opowiadania z niewidzialnej ulicy Bergamuta. Jest wegetarianką, bo dzieci nigdy jej nie smakowały.