Asucon XIV – wspominki

Asucon XIV – wspominki

Czternasta edycja, która odbyła się we wrześniu 2013 roku, została ponownie przeniesiona do Katowic, jednakże tym razem za cel uczestników obrane zostały Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe zlokalizowane w śródmieściu Katowic.

Fabularnym tłem dla czternastej edycji był konflikt pomiędzy bóstwami Amaterasu, a Tsukiyomi. Zadania wykonywane przez żądnych wrażeń uczestników pozwalały wczuć się w klimat edycji, ale nie blokowało to szansy na powędrowanie ze stylem oraz ubiorem w zupełnie innym kierunku.

Konwent ten obfitował więc w wiele różnorodnych atrakcji, na pierwszych śmiałków czekało m.in. wyrabianie własnej biżuterii z modeliny, czy poznawanie zasad gry karcianej “Legenda Pięciu Kręgów”. Po aklimatyzacji wszystkich uczestników przyszedł czas na “mini-kurs języka japońskiego” oraz pokaz japońskiej Kaligrafii, prowadzone przez Pana Takeshi Yokotę. Na spragnionych wiedzy historycznej oraz kulturowej, interesującym panelem była “Japonia w czasach Edo”.

Poza konkursem Cosplay, obfitującym w interesujące stroje oraz ciekawą rywalizację, interesującym dla rzeszy uczestników okazał się zorganizowany późnym wieczorem pokaz tańca ognia wykonany przez grupę Explodo. Krótki materiał z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj https://youtube.com/watch?v=Of7hoBI1js8

Niedziela to pożegnania oraz powroty do domu, choć wiele osób z przyjemnością uczestniczyło w spotkaniu ze Stanisławem Mąderkiem twórcą produkcji “Stars in Black” oraz “Gwiazdy w czerni” – więcej o wyjątkowym gościu czternastej edycji możecie przeczytać na stronie internetowej: http://stars-in-black.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.